Psenner Grappa SÜDTIROL BARRIQUE RISERVA

Psenner Grappa SÜDTIROL BARRIQUE RISERVA 40%, 0.7l
Cena: 500 Kč/ks (605 Kč s DPH) - V kartonu 6 ks

Po pečlivém výběru hroznů se v měděných destilačních kotlích destilují výlisky z odrůd Vernatsch, Pinot Noir a Gewürztraminer pěstovaných v Jižním Tyrolsku přímo na grappu. Po ročním zrání v nerezových tancích se víno zušlechťuje ve francouzských dubových sudech.

Vůně této grappy se vyznačuje květinovými tóny a citrusovými plody a je doplněna tóny koření a lékořice.

Teplota servírování: 14°C – 18°C

Psenner Grappa BARRIQUE

Psenner Grappa Barrique 40%, 0.7l
Cena: 480 Kč/ks (580.8 Kč s DPH) - V kartonu 6 ks
Psenner Grappa Barrique 40%, 0.35l
Cena: 320 Kč/ks (387.2 Kč s DPH) - V kartonu 6 ks

Tradiční produkt palírny Psenner, grappa, která vzniká z jihotyrolských hroznů odrůd Vernatsch a Blauburgunder destilací na kontinuální lince a v měděných kotlích. Následně rok zraje, aby pak mohla dalších 12 měsíců „odpočívat“ ve 225 litrových sudech z francouzského dubu. Vznikne tak charakteristická plná grappa, ležením v dubu přiměřeně zakulacená, s vůní mandlí a vanilky. Grappa je potěšení, které nikdy nevyjde z módy, ideální tečkou po dobrém jídle.

Teplota servírování: 14°C – 18°C

Psenner Grappa SELEZIONE Blend

Psenner Grappa Selezione Blend 40%, 0.7l
Cena: 420 Kč/ks (508.2 Kč s DPH) - V kartonu 6 ks

V Jižním Tyrolsku vylisované hrozny odrůd Vernatsch, Blauburgunder a Gewürztraminer jsou po pečlivém výběru vypáleny v měděných kotlích na grappu a na jeden rok uloženy v nerezových tancích. Dávají tak vzniknout originální a jemné Psenner Grappa Selezione s příjemnou vůní květin a citrusů.

Teplota servírování: 14°C – 18°C


 
 
 

Psenner Grappa ADORATA Cuvée

Psenner Grappa ADORATA Cuvée 40%, 0.7l
Cena: 500 Kč/ks (605 Kč s DPH) - V kartonu 6 ks

Grappa je vyráběna výhradně z bílých hroznů pěstovaných v Jižním Tyrolsku. Vylisované hrozny jsou roztříděny podle odrůd a odděleně destilovány. Základ tohoto jedinečného cuvée tvoří odrůdy Weißburgunder a Chardonnay, zjemněné je Muškátem a Sauvignonem. Na závěr je chuť rozvinuta uložením ve francouzských barrique sudech. Jedinečné aroma dodávají Grappa Adorata květinové tóny Chardonnay a Weißburgunder. Sauvignon propůjčuje tomuto cuvée nuance chutí a vůní exotického ovoce, kořeněného až oříškového nádechu je dosaženo díky podílu Muškátu. Buket je doveden k dokonalosti jemnými dřevěnými tóny francouzského dubu.

Teplota servírování: 16°C – 18°C